Kolorowanki dla dzieci

Czym jest kolorowanka?

Kolorowanka to zbiór czarno białych konturów, tworzących konkretny obrazek,  przeznaczonych do ich wypełnienia. Najbardziej polecane są one dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale też i dla starszych pociech.

Dlaczego warto wybrać dziecku kolorowanki?

  • kolorowanki z Tania Książka rozwijają wyobraźnię dziecka,
  • pozwalają dziecku odpocząć i się wyciszyć,
  • ulepszają precyzję i dokładność dziecka,
  • rozwija w dziecku skupienie uwagi,
  • wspomagają pisanie, zwiększając sprawność manualną dziecka,
  • zajmie dziecko na dłuższy czas,
  • może stać się początkiem talentu malarskiego dziecka,
  • jest idealną formą rozrywki i możliwością spędzenia wolnego czasu.

Rodzaje kolorowanek

Na rynku znajdziemy  szeroki wybór kolorowanek dla dzieci. Należy wybrać kolorowankę zwracając uwagę na zainteresowania dziecka i to co lubi. Jeśli lubi oglądać bajki Disneya warto zaopatrzyć się w kolorowankę z myszka miki czy też księżniczkami. Kolorowanki są idealnym pomysłem na prezent dla dziecka, jeśli lubi ono taka formę rozrywki. W sklepach możemy znaleźć kolorowanki dla młodszych, ale i starszych dzieci. Dla maluchów warto wybrać kolorowanki z małą ilością elementów i z dużym polem do malowania każdego elementu. Dla starszaków warto  natomiast kupić kolorowanki z ciekawym motywem i z większą ilością szczegółów. Istnieje także podział kolorowanek pod względem tego, czym się je wypełnia. Najczęściej w sklepach pojawiają się kolorowanki do wypełniania kredkami czy flamastrami. Jednak dla najmłodszych wspaniałym pomysłem są kolorowanki stworzone ze specjalnego tworzywa do wypełniania ich flamastrami wodnymi, dzięki czemu z pomalowanego obrazka można zmyć kolor i można go pomalować kolejny raz. Kolorowanki różnią się też pod względem ilość stron i formatu.

Ceny kolorowanek

Ceny kolorowanek zaczynają się już od kilkudziesięciu groszy, a kończą się nawet na kilkudziesięciu. Gdy dziecko nie miało jeszcze kontaktu z kolorowankami warto wybrać tańszą opcję, gdyż nie wiadomo czy kolorowanka zyska jego zainteresowanie. Dla starszych dzieci lubiących kolorować dobrym pomysłem jest zakup droższej kolorowanki, gdyż są tam ciekawsze obrazki, więcej stron i drobniejsze szczegóły do wypełnienia.

Przykłady kolorowanek dla dzieci

Kolorowanki Przedszkolaka Pojazdy”- idealna kolorowanka dla przedszkolaków, interesujących się samochodami i innymi pojazdami.

“Maluszkowe Malowanie. Pieski”- sprawdzi się dla dzieci kochających swoje pupile i zainteresowanych psami.

“Kolorowanka A5 Na łące”- kolorowanka, przedstawiająca owady i inne stworzenia na łące. Sprawdzi się dla małych miłośników przyrody.