Czym jest kolorowanka?

Kolorowanka to zbiór obrazków, zwykle czarno-białych konturów, wydawanych najczęściej w formie książkowej.

Rodzaje kolorowanek. Kolorowanki dla dzieci i dorosłych

Wiele osób zastanawia się co kupić dziecku, by je zająć, ale też by mogło ono się dobrze rozwijać. Odpowiedź jest prosta – są to kolorowanki (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html). Na rynku dostępna jest szeroka oferta kolorowanek. Istnieją nie tylko kolorowanki dla dzieci z obrazkami z bajek, ale także kolorowanki dla dorosłych, zawierające niewielkie elementy do pokolorowania, Kolorowanka to również świetny pomysł na prezent, dla osób które interesuje taka forma rozrywki. Kolorowanki są również zróżnicowane pod względem tego, jakimi produktami mają być wypełnione. Istnieją kolorowanki przeznaczone do wypełniania kredkami, flamastrami czy farbami, ale są także specjalne kolorowanki wielokrotnego użytku do wypełniania wodnymi flamastrami.

Dlaczego warto kupić kolorowankę:

 • kolorowanka pozwala dziecku na naukę dokładności i precyzji, poprzez wypełnianie pól nie wyjeżdżając kredka bądź flamastrem poza linię,
 • uczy dziecko skupiania uwagi,
 • rozwija wyobraźnię dziecka,
 • zwiększa sprawność manualną, co wspomaga następnie naukę pisania,
 • zajmuje dziecko na dłuższy czas,
 • pozwala na wyciszenie emocji, uspokojenie się zarówno dziecka, jak i dorosłego,
 • jest idealną formą rozrywki i możliwością spędzenia wolnego czasu.

Cena kolorowanek


Kolorowanki na rynku można znaleźć w różnych cenach: począwszy od kilkudziesięciu groszy aż po kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależy od ilości stron do pokolorowania, poziomu trudności kolorowanki czy też tematyki jakiej dotyczy. Najbardziej popularne są jednak kolorowanki w cenie około kilku złotych, które są odpowiednie na każdą kieszeń i sprawdzą się dla każdego.

Przykłady kolorowanek:

 • “Jednorożce. Maluszkowe malowanie”- Ta niezwykle tania, jak i urocza książeczka idealnie sprawdzi się dla najmłodszych dziewczynek kochających magiczne stworzenia jakim są jednorożce.
 • “Disney. Niezwykłe kolorowanki. Koloruj według kodu”- Kolorowanka idealna dla fanów Disneya. Koloruje się ją według kodu, co na pewno ułatwi dobieranie kolorów do obrazka.
 • “Kolorowanka dla dorosłych Deco Time A 4 160 stron”- Idealna opcja dla starszych miłośników kolorowania. Zawiera małe elementy do pokolorowania, przez co trzeba wykazać się naprawdę dużą precyzją. Wiele stron pozwoli, ze będzie to rozrywka na dłuższy czas, a z pokolorowanych pól powstaną piękne obrazki.
 • “DELIKTANY ŚWIAT. Pokoloruj cuda natury”- Kolorowanka mieszcząca się w wyższym zakresie cenowym niż pozostałe, ale za to zawierające naprawdę ciekawe i fascynujące kolorowanki, pokazujące najpiękniejsze stworzenia przyrody. Idealna dla fanatyków natury.
 • “Zwierzęta z podwórka flamaster wodny”- kolorowanka do malowania flamastrem wodnym, przeznaczona dla najmniejszych dzieci, które dopiero pierwszy raz mają styczność z kolorowaniem.

Nadaje się do wielokrotnego malowania. Zawiera także zabawne wierszyki umilające czas kolorowania wiejskich zwierzątek.